Postępy w przesiedlaniu więźniów z Guantanamo

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Pojmani przez wojska koalicji terroryści, przebywający w Guantanamo zostaną przesiedleni do europejskich więzień. Miejmy nadzieję że będą odseparowani od reszty więźniów i nie będą mieli szansy na propagowanie radykalnego islamu wśród innych skazanych.

Wysiłki administracji prezydenta Baracka Obamy, aby nakłonić rządy obcych państw do przyjęcia więźniów zwalnianych z amerykańskiego aresztu wojskowego Guantanamo na Kubie, przynoszą wreszcie rezultaty.

Jak podał Washington Post, powołując się na anonimowe źródła rządowe, administracja uzyskała od prawie tuzina krajów obietnice przyjęcia więźniów zakwalifikowanych do zwolnienia.

Sześć krajów Unii Europejskiej – Wielka Brytania, Francja, Włochy, Portugalia, Hiszpania i Irlandia – przyjęło więźniów lub publicznie obiecało to uczynić. Cztery kraje UE, nieujawnione z nazwy, prywatnie przyrzekły ich przyjąć. Dwa inne kraje Unii mają wkrótce wysłać delegacje do więzienia Guantanamo, by na miejscu zapoznać się z więźniami.

Więcej na: fakty.interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze