Porozumienie wojskowych z islamistami

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Rządząca Egiptem Najwyższa Rada Wojskowa osiągnęła porozumienie z partiami politycznymi w sprawie składu zgromadzenia konstytucyjnego – poinformował w czwartek Said al-Badawi, przewodniczący liberalnej partii Wafd.

Rokowania w tej sprawie trwały ponad cztery tygodnie. Powołanie zgromadzenia, które ma opracować nową egipską ustawę zasadniczą, opóźniło się, ponieważ wiele ugrupowań ogłosiło jego bojkot ze względu na dominującą pozycję, jaka zapewniło w nim sobie Bractwo Muzułmańskie wraz z radykalnymi islamskimi salafitami.

Islamiści oddają miejsca

Kompromis stał się możliwy po tym, gdy dysponujący większością w parlamencie islamiści zgodzili się odstąpić część swych miejsc w 100-osobowej konstytuancie innym partiom – poinformowały egipskie media. Jak zaznaczył Badawi, poza przedstawicielami partii w zgromadzeniu zasiądą reprezentanci instytucji religijnych, organizacji zawodowych, młodzieży, kobiet i mniejszości chrześcijańskiej, jak też eksperci z dziedziny prawa i osobistości życia publicznego.

Parlament we wtorek

Przewodniczący NRW, marszałek Mohammed Husejn Tantawi zwołał na wtorek posiedzenie parlamentu, na którym ma zostać ustalony skład zgromadzenia konstytucyjnego.

Więcej na: tvn24.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze