Polski ramadan w zgodzie z zaleceniami Karadawiego

201081112461806734_5
| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

Polscy muzułmanie rozpoczęli Ramadan, w trakcie którego szczególnie podkreślają jedność polskiej społeczności muzułmańskiej.

Najważniejszym krokiem w podtrzymaniu tej jedności, zdaniem Ligi Muzułmańskiej jest „zgoda przywódców polskich organizacji muzułmańskich co do potrzeby przestrzegania fatwy odnoszącej się do rozpoczęcia i zakończenia Ramadanu, wydanej przez Europejską Radę Fatw i Badań”.

Europejska Rada Fatw i Badań, to instytucja założona przez szejka Jusufa al-Karadawiego i będąca jednym z organów Federacji Islamskich Organizacji w Europie (FIOE), uznawanej powszechnie za organizację parasolową Bractwa Muzułmańskiego.

Samo uznawanie fatwy dotyczącej rozpoczęcia i zakończenia ramadanu nie powinno wywoływać niepokoju. Warto jednak obserwować sytuację, by się przekonać czy pozostałe – poza Ligą Muzułmańską – polskie organizacje muzułmańskie również nie zaczną wchodzić bardziej w strefę oddziaływania szejka Karadawiego i Bractwa Muzułmańskiego.

Jan Wójcik

tłum z arab. MD

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze