Polityk aresztowany za cytowanie Churchilla

liberty GB
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Jak przekonał się kandydat do Parlamentu Europejskiego i przewodniczący brytyjskiej partii Liberty GB, Paul Weston, za cytowanie Churchilla można trafić do aresztu.

Weston cytował książkę „The River War” opublikowaną w 1899 i będącą zapisem doświadczeń Churchilla z wojny angielsko-egipskiej w Sudanie oraz zawierającej jego obserwacje na temat islamu.

liberty GBPod koniec kwietnia Paul Weston w samym środku dnia stanął na schodach w Winchester Guildhall i zaczął cytować przez megafon fragment książki Winstona Churchilla, w której muzułmanie krytykowani są za „okrutne obyczaje, bezładną kulturę rolną, powodujące zastój metody w handlu, niepewność własności”, które występują, „wszędzie tam, gdzie wyznawcy Proroka sprawują władzę lub mieszkają”.

I kontynuował: „Tysiące staje się lojalnymi i odważnymi żołnierzami; wszyscy wiedzą jak umierać; ale wpływ tej religii paraliżuje rozwój społeczeństwa wśród tych, którzy się nią kierują. Daleki od upadku, mahometanizm jest militarną i prozelityzującą wiarą”.

Słowa te oburzyły jednego z słuchaczy, który zdecydował się wezwać policję. Przedstawiciele prawa nie czekali, aż Weston zakończy swoją przemowę i zabrali go na komisariat. Pierwszym zarzutem był brak zezwolenia na zgromadzenie publiczne, a drugim „podejrzenia o prześladowaniu na tle rasowym lub religijnym”. W związku z tym drugim zarzutem może mu grozić kara pozbawienia wolności do dwóch lat.

Weston został zwolniony z aresztu za kaucją ale musi stawić się na policji 24 maja.

W zajściu brało udział kilku funkcjonariuszy, którzy rozmawiali z osobami słuchającymi Westona. Później rozmawiali z samym politykiem przez około 40 minut, po czym o 3 popołudniu wsadzili go do policyjnej suki i zabrali do aresztu, w którym spędził kilka godzin. Następnie zarzuty zostały oddalone, jednak do tego czasu postawiono mu już drugie oskarżenie, o prześladowanie na tle religijnym.

Partia Liberty GB prezentuje swoje poglądy na stronie internetowej. Jej główną misją jest promocja poglądów antyimigracyjnych, o których dyskusja „jest odrzucana” przez liberalnych demokratów, laburzystów oraz konserwatystów, oraz informowanie o rozprzestrzenianiu się fundamentalistycznego islamu w brytyjskiej kulturze, której tradycyjne wartości są niszczone. Liberty GB uważa, że „Wielka Brytania może stać się znowu wspaniałym krajem ale wymaga to rewolucyjnej zmiany w sposobie myślenia polityków”.

Severus Snape, na podst. http://rt.com/news/155584-islam-weston-candidate-churchill/

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook