Polityczny spot ostrzega przed islamską Katalonią

Plataforma per Catalunya
| 23 komentarzy|
image_pdfimage_print

To kampania o dosadnym przesłaniu – film zamieszczony m.in. na YouTube pokazuje trzy atrakcyjne, młode kobiety w minispódniczkach, skaczące z liną przy wtórze katalońskiej muzyki ludowej.


Rzecz dzieje się w mieście Igualada. Nagle obraz zmienia się na „Igualadę 2025” i pojawiają się trzy kobiety ubrane w burki, skaczące do rytmu arabskiej piosenki. „Ten koszmar nie musi stać się rzeczywistością. W Ingualadzie głosuj na Platforma per Catalunya (Platformę dla Katalonii)” – tak brzmi posłanie na końcu filmu.

Platforma per Catalunya jest prawicową partią utworzoną dziewięć lat temu przez byłych zwolenników generała Franco w przemysłowej prowincji północno-wschodniej Katalonii i startowała w niedzielnych regionalnych wyborach w Hiszpanii. W zeszłym roku partia zdobyła prawie 3 procent głosów w wyborach regionalnych i oczekuje obecnie pięciokrotnego wzrostu liczby wyborców, zwiększając tym samym liczbę swoich przedstawicieli z 17 do ponad 100 w całej Katalonii i być może zdobywając kontrolę nad niektórymi miastami. Swój sukces Platforma buduje na rosnącej fali antyimigranckich nastrojów, które dzieli z nią 12 % Hiszpanów, obwiniających cudzoziemców za wzrost przestępczości i brak pracy w kraju z oficjalnym bezrobociem wynoszącym 20%.

„Nie mieliśmy wiele pieniędzy, więc stworzyłem ten film video, żeby jakoś oddziałać na ludzi, lecz nigdy nie wyobrażałem sobie, że może wywołać tak ogromną reakcję”, powiedział Roberto Hernando, kandydat z numerem dwa na listach wyborczych partii i reżyser wideo. “Otrzymujemy e-maile i listy od ludzi z całej Hiszpanii, którzy błagają nas byśmy rozszerzyli swoją działalność na skalę krajową.” (…) „Podczas kryzysu ekonomicznego nie powinniśmy zezwalać na większą imigrację, szczególnie muzułmanów, którzy chcą narzucać innym swoją kulturę.”(p)

Tłumaczenie: MP

Źródło: http://islamineurope.blogspot.com/2011/05/catalonia-political-ad-warns-of-islamic.html

 

http://www.youtube.com/watch?v=wNFA0EgaH0I&feature=player_embedded

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze