Policjant pobity za polecenie zdjęcia burki

6a00d8341c60bf53ef011571947683970b-300wi
| 32 komentarzy|
image_pdfimage_print

Muzułmanin zaatakował w Brukseli policjanta, który domagał się, żeby żona mężczyzny zdjęła zasłonę twarzy.

Belgijskie prawo zakazuje od niedawna noszenia islamskich chust zakrywających twarz. Według belgijskiej agencji informacyjnej incydent miał miejsce podczas patrolu policji w Saint-Josse, okolicy zamieszkałej przez wielu imigrantów. Jeden z policjantów chciał zobaczyć dowód kobiety i jej twarz, żeby móc ją zidentyfkować. Jej mąż zdenerwował się i zaczął grozić policjantom śmiercią, jeśli jeszcze kiedykolwiek zbliżą się do jego żony. Spór szybko przerodził się w walkę na pięści, która zakończyła się kilkoma lekkimi obrażeniami policjanta. 37-letni napastnik został zatrzymany i oskarżony o atak na funkcjonariusza prawa.

Jego żona będzie musiała zapłacić grzywnę za zasłanianie twarzy. W czerwcu Belgia zakazała noszenia odzieży zasłaniającej twarz, takiej jak burka lub nikab. Za naruszenie tego zakazu grozi grzywna w wysokości 137 euro i do siedmiu dni więzienia. Jako pierwsza, bo już w kwietniu, zakazała noszenia zasłon twarzy Francja.(p)

Tłum. Sy na podstawie http://rt.com/news/muslim-attack-policeman-burqa-685/

 

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze