Policja rozproszyła demonstrantów pod ambasadą Izraela

Palenie flagi Izraela
| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

Egipska policja użyła dzisiaj w nocy gazu łzawiącego i ostrej amunicji do rozproszenia tysięcy propalestyńskich demonstrantów, który zebrali się pod ambasadą Izraela w Kairze. Co najmniej 20 manifestantów zostało aresztowanych, a 350 ucierpiało.

Do wiecu w Kairze doszło po pojawieniu się wczoraj na Facebooku wezwania, aby wszyscy Arabowie ruszyli na Izrael, by wyrazić poparcie dla Palestyńczyków, którzy tego dnia obchodzili Nakbę, „dzień katastrofy”, jak nazywają oni rocznicę powstania w 1948 roku Izraela.

Palenie flagi Izraela

Według egipskiego ministerstwa zdrowia przed ambasadą ucierpiało co najmniej 353 ludzi, w większości z powodu wdychania dymu. Według przedstawiciela służb bezpieczeństwa niektórzy protestujący mieli rany postrzałowe, a jeden jest w stanie krytycznym.

Demonstranci podpalili izraelską flagę, wykrzykiwali antyizraelskie hasła i wzywali do wydalenia ambasadora tego państwa i zamknięcia jego ambasady.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze