Policja religijna aresztowała saudyjskie „emo”.

Gazeta Al-Yaum podała w sobotę, że  policja religijna z Arabii Saudyjskiej aresztowała 10 ucharakteryzowanych na styl „emo” kobiet, pod zarzutem  zakłócania porządku w restauracji.

Właściciel restauracji ze wschodniej części miasta Dammam wezwał  „Komitet Krzewienia Cnót i Zapobiegania Złu”, aby wnieść skargę na młode kobiety, ubrane i umalowane zgodnie ze stylem „emo”- najwyraźniej zaczynały niepokoić  innych klientów restauracji.

Po zatrzymaniu, policja religijna wezwała rodziców młodych gorszycielek do odebrania ich z rąk funkcjonariuszy oraz do podpisania zobowiązania, w którym te antyislamskie, rzekomo agresywne zachowania oraz ubiór nie powtórzą się już więcej.

Emo muslim ninja
Emo muslim ninja

Ostatnie statystki pokazują wzrastającą liczbę młodych Saudyjek  mieszkających w miastach, które wzorują się na – popularnej od Japonii po Europę i w obu Amerykach – modzie „emo”.

Styl “emo” charakteryzuje się noszeniem obcisłych, czarnych jeansów, butów do tenisa, kolorowych T-Shirtów z logami zespołów emo,  mocnym makijażem, nastroszonymi oraz  czasami ostro pofarbowanymi włosami.

W czasach, w których saudyjskie kobiety na co dzień zmuszane są do noszenia w miejscach publicznych abaya (czarną długą szatę) lub zakrywania głowy chustą, część z nich ryzykuje i, w centrach handlowych czy restauracjach, odsłania ukryte pod abaya- modniejsze części garderoby.

JK na podstawie: www.breitbart.com