Polacy w Niemczech oburzeni obojętnością polskich władz po tragedii w Reutlingen

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Jak informuje nasza korespondentka w Niemczech, Agnieszka Ewa Wolska, wielu Polaków tam mieszkających jest oburzonych zachowaniem polskich władz i placówek dyplomatycznych i kompletnym zignorowaniem morderstwa polskiej obywatelki w Reutlingen.

Po Facebooku krąży tekst Wolskiej na ten temat, a takze video-apel o uczczenie pamięci zamordowanej Polki w formie marszu, jaki ma się odbyć w Reutlingen w sobotę. Jak dodaje dziennikarka, która jest także sekretarzem oddziału Związku Polaków w Niemczech w Kolonii, jedynym politykiem, który się odezwał i zareagował, jest Paweł Kukiz.

Przytaczamy poniżej tekst z Facebooka:
„Po piątkowym zamachu w Monachium, w którym zginęło m.in. trzech młodych Albańczyków, prezydent tego kraju ogłosił żałobę narodową. Wczoraj w Reutlingen zginęła z rak syryjskiego uchodźcy polska obywatelka; kobieta była w ciąży.

Choć od morderstwa minęło już kilkanaście godzin, jedyną reakcją ze strony polskiego MSZ było oficjalne potwierdzenie, że ofiara była Polką. Nie ma jednak żadnego oficjalnego stanowiska polskich władz jak i naszej dyplomacji – na stronach Facebooka konsulatów w Monachium i Kolonii temat nie istnieje. Milczą też tzw. organizacje polonijne w RFN, ze Związkiem Polaków w Niemczech na czele. Dla pana ministra Waszczykowskiego ważniejsze od tragedii w Reutlingen było zamieszczenie na swoim profilu FB fotorelacji z wizyty w Jordanii oraz wywiad, jakiego udzielił prasie jordańskiej.

Polacy w Niemczech bezskutecznie jak dotąd czekają na oficjalne reakcje władz po zamordowaniu naszej obywatelki. Czy milczenie oficjeli należy rozumieć jako sygnał, że nasza rodaczka zatrudniona w knajpie serwującej kebab w Reutlingen nie jest dosyć ważna dla przedstawicieli naszego państwa?

W ostatnich latach, wskutek fatalnej sytuacji na polskim rynku pracy, zwłaszcza na prowincji, do Niemiec przyjechało, według różnych szacunków, nawet ok. 500 tysięcy naszych rodaków, którzy jak obywatele UE korzystają z prawa do legalnego zatrudnienia w tym kraju. Wielu traktowało swój pobyt w RFN jedynie jako tymczasową możliwość zarobienia pieniędzy na utrzymanie swych rodzin.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Wobec tragedii w Reutlingen, a także sekwencji aktów terroru jaka miała miejsce w RFN tylko w czasie minionego weekendu, pojawia się pytanie, na jakiego rodzaju pomoc ze strony naszych placówek konsularnych i władz mogą teraz liczyć rodacy przebywający tu czasowo lub mieszkający na stałe?”.

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook