Pół Kanady litowało się nad zaatakowaną dziewczynką w hidżabie – która atak zmyśliła

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

11-letnia muzułmańska uczennica z Toronto złożyła w ubiegłym tygodniu doniesienie, że w drodze do szkoły dwukrotnie zaatakował ją mężczyzna „o azjatyckim wyglądzie”, który próbował pociąć jej hidżab (chustę) nożyczkami. Policja potraktował to jako doniesienie o „przestępstwie z nienawiści”, premier Kanady wyraził głębokie współczucie, oburzenie wyraziło kuratorium z Toronto, media kanadyjskie pełne były artykułów o islamofobicznym ataku.

W poniedziałek policja z Toronto oświadczyła, że żadnego ataku na dziewczynkę nie było i dochodzenie jest umorzone. Dziewczynka ani jej rodzice nie poniosą żadnej odpowiedzialności za składanie fałszywego doniesienia na policję, nie ma też z ich strony ani wyjaśnienia ani przeprosin.

W podobnej, opisanej przez nas sprawie i nagłośnionej przez media, w grudniu 2016 muzułmanka z Nowego Jorku złożyła fałszywe doniesienie, że napadło ją trzech mężczyzn w metrze, próbując jej zedrzeć chustę – jak się okazało, bała się przyznać ojcu, że została dłużej na imprezie. (g)

Źródło: cba.ca

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook