Podziękowanie dla Grecji za blokadę Flotylli Wolności

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Prezydent Izraela Szimon Peres podziękował prezydentowi Grecji Karolosowi Papuliasowi za to, że władze w Atenach uniemożliwiły wypłynięcie z greckich portów statkom propalestyńskiej Flotylli Wolności, które chciały przerwać izraelską blokadę Strefy Gazy.

– Dziękuję Grecji z całego serca za to, że postąpiła zgodnie z zaleceniami sekretarza generalnego ONZ i powstrzymała tych, którzy próbowali naruszyć porządek przybywając do Izraela bez kontroli – powiedział Peres w poniedziałek greckiemu gościowi przebywającemu z oficjalną wizytą w Izraelu.

Jak się wyraził, w ten sposób Grecja „dołączyła do obozu antyterrorystycznego, do obozu państw wspierających pokój”.

Zdaniem Peresa, rządzące w Strefie Gazy radykalne ugrupowanie palestyńskie Hamas nie dąży do pokoju. Przeciwnie: stosuje terror i przemyca broń dostarczaną przez Iran – podkreślił prezydent Izraela i laureat Pokojowej Nagrody Nobla za udział w zawarciu porozumienia pokojowego z Palestyńczykami w 1993 roku w Oslo.

Peres przypomniał, że Izrael wycofał się z własnej inicjatywy ze Strefy Gazy w 2005 roku, pozostawiając to terytorium Palestyńczykom, za co został „nagrodzony ostrzałem rakietowym”

więcej na rp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze