Podwójny agent Al-Kaidy zabił pracowników CIA

CIA
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Samobójca – zamachowiec, który 30 grudnia w bazie wojskowej we wschodnim Afganistanie zabił osiem osób, w tym siedmiu pracowników CIA, był podwójnym agentem. Został wpuszczony do bazy, ponieważ twierdził, że ma informacje na temat zastępcy Osamy bin Ladena – potwierdzili anonimowi przedstawiciele amerykańskiego wywiadu.

CIAW wybuchu zginęło czterech oficerów CIA i trzech wynajętych przez nich agentów ochrony (z firmy Xe – znanej dawniej jako Blackwater) oraz jordański oficer Ali bin Zaid.

W oświadczeniu CIA podała, że nie ujawni nazwisk zabitych ani szczegółów dotyczących ich pracy na rzecz agencji z uwagi na „delikatność ich misji i innych trwających operacji”.

Anonimowy były pracownik wywiadu i źródła zagraniczne potwierdzają, że zamachowiec to Humam Abu-Mulal al-Balawi znany też, jako Humam Chalil, 36-letni lekarz z az-Zarka w Jordanii – podała, jako pierwsza, telewizja NBC. Portale internetowe muzułmańskich ekstremistów podają jeszcze inne pseudonimy zamachowca.

Al-Balawi miał być muzułmańskim ekstremistą, który został podobno zrekrutowany przez jordański wywiad. W zeszłym roku został aresztowany. Władze uznały po pewnym czasie, że zdołały go przekonać do przejścia na stronę Jordanii i USA w ich walce przeciw talibom.

Więcej czytaj  na konflikty.wp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze