Podał w sieci „przepis na bombę” – zatrzymało go ABW

| 10 komentarzy|
image_pdfimage_print

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała 21-letniego Artura Ł., który w internecie publikował przepisy na budowę bomb i jednocześnie pochwalał zamachy terrorystyczne na WTC i Pentagon w USA z września 2001 r. dowiedział Rafał Pasztelański z portalu tvp.info. Mężczyzna usłyszał w tej sprawie zarzuty.

– W związku ze śledztwem prowadzonym przez warszawską prokuraturę okręgową, w dniu dzisiejszym ABW zatrzymała 21-letniego Artura Ł, któremu zarzuca się popełnienie dwóch przestępstwa z art. 255 a KK i dwóch z art. 126a KK. Zgromadzony materiał dowodowy wskazuje, na to, iż podejrzany za pośrednictwem internetu rozpowszechniał treści mogące ułatwić popełnienie przestępstwa o charakterze terrorystycznym, a także pochwalał zamachy w USA z 11 września 2001 r. – powiedział tvp.info prok. Arkadiusz Dura, z warszawskiej prokuratury okręgowej, która prowadzi śledztwo w tej sprawie.

więcej na www.wp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze