Pięciu polskich żołnierzy zginęło w Afganistanie

| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

To najtragiczniejszy dzień od początku polskiej misji w Afganistanie. Pięciu żołnierzy zginęło w środę w prowincji Ghazni od miny.

Zabici żołnierze to: st. kpr. Piotr Ciesielski, st. szer. Łukasz Krawiec, st. szer. Marcin Szczurowski, st. szer. Marek Tomala i szer. Krystian Banach.

Żołnierze jechali w patrolu kilkanaście kilometrów od polskiej bazy wojskowej w prowincji Ghazni. Byli członkami Zespołu Odbudowy Prowincji (PRT) z 20. Brygady Zmechanizowanej w Bartoszycach, zajmującego się rozdawaniem ubrań i żywności, budową dróg, studni itp. Jak dowiedziała się „Gazeta” patrol jechał w kolumnie trzydziestu pojazdów, m.in. opancerzonych wozów typu MRAP, które są w stanie wytrzymać eksplozję min-pułapek w ramach operacji rozwożenia paczek z żywnością humanitarną. Ich celem była leżącą kilkanaście kilometrów od bazy w Ghazni miejscowość w rejonie Rawza, w której dziś miało być otwarte mauzoleum.

więcej na wyborcza.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze