Pięć milionów dolarów za palestyńskiego terrorystę

hussein-al-umari
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Pięć milionów dolarów nagrody za informacje, które posłużą do ujęcia znanego terrorysty – Palestyńczyka Abu Ibrahima – podejrzanego o produkowanie bomb i wspieranie rebeliantów w Iraku, oferuje Departament Stanu USA. FBI poszukuje Ibrahima (prawdziwe nazwisko: Husajn Muhammed al-Umari) od dziesięcioleci, ostatnio ze zdwojoną energią.
hussein-al-umari
W tym roku opublikowano m.in. wizerunek poszukiwanego, uwzględniający prawdopodobne zmiany, jakie zaszły w jego wyglądzie z biegiem lat – Ibrahim ma obecnie ok. 73 lata.

FBI zabiegała też o znaczne zwiększenie nagrody – poprzednio za informacje prowadzące do ujęcia Ibrahima Amerykanie oferowali zaledwie 200 tys. dolarów.

Z ustaleń służb amerykańskich wynika, że Ibrahim przez blisko 30 lat przebywał w Iraku, wspierany przez tamtejszy wywiad.

Mam talent do maszyn śmierci

Rząd iracki wykorzystywał go do ataków terrorystycznych przeciwko Syrii i Iranowi. Przed inwazją na Irak w 2003 r. Ibrahim mieszkał prawdopodobnie na jednym z przedmieść Bagdadu.

Więcej na: tvn24.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze