Paryż: policjantka aresztowana za kradzież broni

1
Przedmieścia Paryża
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

20-letnia policjantka, która zdaniem współpracowników miała ulec radykalizacji, została niedawno aresztowana na imigranckich przedmieściach Seine-Saint-Denis pod zarzutem kradzieży broni. 

Pod tym samym zarzutem aresztowano trzy inne osoby, w tym francuskiego żołnierza, donosi francuski dziennik „Le Parisien”.
Współpracownicy kobiety zeznali, że ma ona trudny charakter i, jak podejrzewają, radykalne islamistyczne poglądy.

Do kradzieży miało dojść w sierpniu ubiegłego roku. Opis skradzionej broni pasuje do pistoletu, z którego postrzelono w listopadzie żołnierza w lasku w Ozoir-la-Ferrière. Żołnierz został postrzelony w nogę, lecz przeżył. W trakcie policyjnych nalotów, które doprowadziły do aresztowania funkcjonariuszki, odnaleziono jedną z użytych w ataku broni. Służby wciąż poszukują drugiego egzemplarza.

Władze policyjne uznają tę sprawę za „niezrozumiałą”. Ich zdaniem trudno wyjaśnić, dlaczego kobieta miałaby ukraść broń z jednostki, skoro dużo łatwiej ją później zidentyfikować , niż broń kupioną na ulicy.

Francuskie władze coraz bardziej obawiają się dostępności broni na ulicach kraju. W trakcie akcji oddziałów zwalczających handel narkotykami w zeszłym roku z rąk kryminalistów przechwycono wiele sztuk broni wojskowej.

W listopadzie ubiegłego roku, w trakcie nalotów na dilerów narkotykowych w regionach Eure-et-Loir, Eure oraz Yvelines, policja odnalazła kilka przeciwpancernych wyrzutni rakietowych, kilka karabinów maszynowych oraz tysiące sztuk amunicji.

W wielu przypadkach przestępcami okazali się islamscy radykałowie, którzy dokonali lub próbowali dokonać ataków terrorystycznych, wykorzystując swoje powiązania w celu zdobycia broni. W kilku zamachach, jak choćby w paryskiej masakrze w klubie Bataclan czy w ataku na redakcję czasopisma Charlie Hebo w 2015 r., terroryści użyli zaawansowanej broni automatycznej.

Bohun, na podst. www.breitbart.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze