Państwo Islamskie to nic nowego

Hans Jensen
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

5 maja 2015 zmarł profesor Hans Jansen, wybitny holenderski arabista, naukowiec i pisarz. Zwalczał mity związane z multikulturalizmem, szczególnie te dotyczące pokojowej natury islamu.

Jensen odkrył nieścisłości w biografii Mahometa pióra Ibn Ishaq’a, wskazujące na to, że została ona spisana raczej jako opowieść mająca na celu stworzenie postaci proroka i posłańca boskiego, a nie jako biografia realnie istniejącej osoby. Hans Jansen był też europosłem z ramienia holenderskiej Partii Wolności. Przedstawiamy jego wypowiedź dotyczącą islamu z ostatniej sesji plenarnej PE.

Hans Jensen
Hans Jensen

„ W 832 roku kalif Bagdadu odwiedził Egipt i nakazał zniszczyć wielką piramidę w Gizie. Kilkumiesięczne roboty nie przyniosły jednak oczekiwanego efektu. Przerwano więc próby zniszczenia zabytku starszego niż islam. Ta historia ilustruje, że islam usiłuje zatrzeć wszelkie ślady świadczące o tym, co się działo przed jego nastaniem. Islam od zawsze dążył do zniszczenia przeszłości. Działania Państwa Islamskiego w Północnym Iraku i Syrii, których jesteśmy świadkami, nie są wcale nowością. Ludobójstwo w imię islamu idzie w parze z zaprzeczaniem mu, a dżihad wiąże się nierozerwalnie z dążeniem do zatarcia wszelkich śladów po ofiarach dżihadu. Dlatego właśnie proszę Komisję Europejską  i każdego, kto słyszy lub czyta te słowa, nie tylko o uczczenie pamięci ofiar ludobójstwa Ormian, ale również o angażowanie się w obronę Europy przed tą religią. Walczymy z wrogiem wewnętrznym”.

GB, na podstawie http://gatesofvienna.net/2015/05/remembering-hans-jansen/

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook