Pani chirurg w poplamionym hidżabie

1
| 14 komentarzy|
image_pdfimage_print

Wszedłem na salę operacyjną, gdzie spotkałem chirurga, kobietę w muzułmańskiej chuście. Nigdy wcześniej ze sobą nie współpracowaliśmy, ale to nie było problemem i wszystkie przygotowania do operacji przebiegały normalnie.

1

Aż do momentu, kiedy okazało się, że pani chirurg zamierza operować w swoje chuście na głowie. Natychmiast zatrzymałem zespół operacyjny i poprosiłem ją, aby zdjęła chustę i założyła odpowiednie przykrycie głowy, argumentowałem obowiązującymi przepisami.

Po długiej dyskusji, którą prowadziłem z respektem, grzecznej i rzeczowej argumentacji, pani chirurg z chustą na głowie opuściła salę operacyjną. Udało się znaleźć chirurga, który ją zastąpił i przeprowadził operację tak, że oprócz małego czasowego poślizgu nie doszło do ograniczenia interesu pacjenta.

Po skończeniu operacji podeszli do mnie członkowie zespołu operacyjnego i (półgłosem przy zamkniętych drzwiach) podzielili się swoimi długo trwającymi obawami na temat zagrożenia bezpieczeństwa pacjentów infekcją, dlatego że wspomniana pani chirurg zawsze przeprowadzała operacje w chuście, która często była poplamiona krwią z poprzednich operacji.

Nikt jednak nie odważył się zwrócić jej uwagi, dlatego, ze bali się oskarżenia o dyskryminację i rasizm.

Vladislav Rogozov, lekarz pracujący w Wielkiej Brytanii.
Mariusz Malinowski, na podst. www.rogozov.bigbloger.lidovky.cz

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze