Palestyńczycy stali się obsesyjnymi “turystami tragedii”

image001
| 19 komentarzy|
image_pdfimage_print

Ryan Bellerose

image001Prezydent Autonomii Palestyńskiej Abbas

Drodzy Palestyńczycy,

Powiedzmy kilka rzeczy wyraźnie. Nie możecie twierdzić, że popełnia się na was ludobójstwo, kiedy wasza populacja rośnie eksplozyjnie.

Jako ktoś, kogo rodzina doświadczyła ludobójstwa, mówię wam, żebyście przestali bredzić, to jest obraźliwe i to jest irytujące.

Nigdy nie przeszliście przez to, “przez co przeszli rdzenni Amerykanie”. Nikt nie zmuszał was do mówienia obcym językiem, oddawania czci Bogu w obcy sposób i nie kradł waszych miejsc świętych. W rzeczywistości TO JEST TO, CO WY ROBILIŚCIE. Wy kradliście miejsca święte, zmuszaliście rdzenną ludność do mówienia po arabsku i do oddawania czci bogu jako muzułmanie. Poważnie mówię, z tym też dajcie sobie spokój.

Nie mieliście żadnej walki o prawa obywatelskie, jak na przykład czarni w Ameryce. Czarni w Ameryce nie wysadzali w powietrze autobusów szkolnych ani pizzerii pełnych dzieciaków, żeby osiągnąć równe prawa i z pewnością nie gadali nieustannie o zepchnięciu białych do morza.

Nie jesteście prześladowani jak geje za coś, co nie jest waszą winą. Nikt nie zrzuca was z wysokich budynków, bo kochacie kogoś, kogo nie powinniście kochać. Raz jeszcze więc, przestańcie, to się robi nudne, szczególnie kiedy niektórzy z nas są doskonale świadomi tego, że wasze społeczeństwo nie tylko nienawidzi gejów, ale czynnie ich prześladuje. To wy jesteście tymi facetami, którzy zrzucają ich z wysokich budynków.

Nie możecie ciągle kraść cudzej historii. Ukradliście tożsamość tego, co znane było jako „Palestyńczycy”. Przed II wojną światową określenie to oznaczało Żydów. Ale to jest w porządku, to jest nazwa kolonialna i jestem pewien, że moi żydowscy przyjaciele jej nie chcą. Wolą być nazywani Żydami, Hebrajczykami, Izraelczykami, więc możecie sobie zatrzymać wasze kolonialne śmieci i spadać.

Myślicie, że wasza walka jest jedyną walką na świecie, która ma znaczenie. Kiedy ktokolwiek ma śmiałość doświadczać tragedii, nieodmiennie i natychmiast wyskakujecie, żeby nie pozwolić jemu/jej na pięć minut w mediach bez was, próbujących dokooptować ich walkę do swojej sprawy.

Ferguson? Pieprzyć Ferguson, to znaczy, mówmy: “od Ferguson do Palestyny”! Czarne życie liczy się? Nie, do diabła, bierzecie hashtag Blacklivesmatter [Czarne życie liczy się], ale natychmiast dodajecie hashtag “palestianianlivesmatter” [Palestyńskie życie liczy się], bo niech bóg broni, żeby cokolwiek był o kimś innym, a nie o was.

Czystka etniczna? To dlaczego jest teraz 0% Żydów na terenach pod panowaniem Autonomii Palestyńskiej, ale niemal 2 miliony Arabów na terenach pod panowaniem Izraela? Chyba widać wyraźnie, kto tu przeprowadza czystkę etniczną.

Idle No More*? Prawa rdzennych ludów? Nic z tych rzeczy, powinno być: Palestyna solidaryzuje się z ruchem przeciw bierności, lub: Palestyna popiera prawa rdzennych ludów, chociaż wy tego najwyraźniej nie robicie. Nikt nie oferował nam państwa, a my rzeczywiście jesteśmy na ziemi naszych przodków.

Oddajcie nasze dziewczynki? Ludzie byli przerażeni porwaniem przez muzułmanów chrześcijańskich dziewczynek w Nigerii, a wam udało się doczepić do tego wasz wagon? Poważnie? Ale wygłup, musieliście przy tym przynajmniej zachichotać. Możecie się przyznać.

Walka rdzennych Amerykanów przeciwko kolonializmowi osadników? Nie, to jest zawsze “z kraju Indian do Palestyny”, każdy, kto ma trzy klasy szkoły podstawowej wie, że w rzeczywistości Arabowie są kolonizatorami, którzy skolonizowali ten cały cholerny region w VII wieku, zabijając i wymuszając nawrócenie się rdzennych ludów. NIE JESTEŚCIE RDZENNYM LUDEM ZIEM, DO KTÓRYCH ROŚCICIE SOBIE PRAWO. Powtórzcie za mną: “Żydzi są z Judei, Arabowie są z Arabii”. Możecie tam żyć, tylko nie możecie już dłużej ciemiężyć ludzi.

Kiedy porwano trzech żydowskich dzieciaków (i zamordowano ich), wy rozdawaliście cukierki, uśmiechaliście się i robiliście sobie zdjęcia z trzema palcami do góry, świętując ten podły czyn, a potem mieliście absolutnie totalną czelność rozpoczęcia hashtagu “bringbackourboys” [oddajcie naszych chłopców]? Naprawdę?

Teraz fala wyniosła ciało małego chłopca na brzeg Turcji, ofiary obojętnego świata, który pozwolił, by konflikt w Syrii i rozrastanie się ISIS spowodowały śmierć setek tysięcy, koncentrując się cały czas na “losie Palestyńczyków”, a wy, dranie, nie możecie nawet pozwolić światu na zobaczenie tego bez prób podczepienia się pod ten obraz śmierci tego dziecka? Hańba wam, hańba wam, hańba wam. Gdybyście mieli sumienie, wstydzilibyście się.

Mógłbym ciągnąć dalej, bo uczciwie mówiąc, każda tragedia, jaką widziałem na świecie przez ostatnich kilkadziesiąt lat natychmiast wywoływała: „ale widzieliście, co Żydzi robią Palestyńczykom?” Staliście się turystami ludzkich tragedii. Nie macie żadnej poważnej tragedii własnej, więc musicie przesadzać i kooptować cudze tragedie, i nie macie w tym wstydu.

Tak, widziałem, co dzieje się w Gazie i w Autonomii Palestyńskiej i nie jest to w najmniejszym stopniu podobne do tego, co wy opowiadacie. Do diabła, pora, żebyście dorośli, nie wszystko jest o was, nie każdy uchodźca może być jojczącym, pełnym roszczeń uchodźcą sprzed 67 cholernych lat. Niektórzy z nas idą naprzód, niektórzy z nas nie okradają własnego ludu i nie przedłużają konfliktu, by nadal zagarniać pieniądze.

Chcecie znać prawdę? Chcecie być ofiarami i dlatego nie spotykają was żadne dobre rzeczy.

Absolutnie bez poważania,
Ryan Bellerose,
P.S. Mogą wam jaja cierpnąć, jakoś dziwnie mnie to nie martwi.
* “Idle No More” [Koniec z biernością] organizacja rdzennych narodów Kanady założona w 2012 r.

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Źródło publikacji po polsku: http://www.listyznaszegosadu.pl/

image002

 

 

 

 

 

 

Ryan Bellerose
Kanadyjski działacz na rzecz praw Indian, studiował również historię Bliskiego Wschodu i rozpoczął ruch przeciwstawiania się kłamliwemu porównywaniu sytuacji amerykańskich Indian i Palestyńczyków.

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook