Palestyńczycy chcą wymiany wysłannika bliskowschodniego Tony’ego Blaira

| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Wysokiej rangi polityk palestyński zaapelował o zmianę międzynarodowego wysłannika bliskowschodniego, mówiąc, że sprawujący tę funkcję były premier brytyjski Tony Blair jest stronniczy, bo przychylny Izraelowi, i „jest bezużyteczny”.

Mohammed Isztaje – członek Komitetu Centralnego partii Fatah i zaufany prezydenta Mahmuda Abbasa – powiedział rozgłośni Głos Palestyny, że Blairowi nie można już ufać jako bezstronnemu mediatorowi.
Jego wypowiedź to najnowsza ze skarg wyrażanych publicznie przez palestyńskich notabli na efektywność działań Blaira, tyle że idzie nieco dalej, gdyż apeluje o wymianę wysłannika.

Isztaje powiedział, że Palestyńczycy skierowali też list do kwartetu bliskowschodniego (UE, USA, Rosja, ONZ), którego wysłannikiem jest Blair, by poinformować, że ostatnia propozycja wznowienia negocjacji pokojowych jest zbyt mglista, by była sensowna.

Przedstawiciele kwartetu mają się spotkać w niedzielę w Brukseli.

– Nie spodziewamy się wiele od kwartetu. Panuje niezadowolenie z jego wysłannika pana Tony’ego Blaira – oświadczył Isztaje, wyrażając nadzieję, że „kwartet przemyśli wyznaczenie tej osoby”, co, jak pisze Reuters, jest dotychczas najmocniejszą sugestią, że Palestyńczycy pragną odejścia Blaira.

Więcej na: onet.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze