Pakistańska Waqt TV: “Lord Nazir Ahmed oznajmił, że nagrodzi każdego, kto zabije George’a W. Busha 100 tysiącami dolarów”

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Poniżej podajemy fragmenty doniesień z mediów pakistańskich i urdu o kontrowersyjnych wypowiedziach Lorda Nazira Ahmeda, w których podobno wyznaczył nagrodę za głowy Baracka Obamy, George’a W. Busha i Tony Blaira, co doprowadziło do jego czasowego zawieszenia przez Partię Pracy w Wielkiej Brytanii.  Kontrowersja dotyczy dwóch przemówień i oświadczenia prasowego, które wygłosił w mieście Haripur 13 kwietnia 2012 r. oraz kilka dni wcześniej w Lahore, 10 kwietnia 2012 r.

Podczas gdy międzynarodowe organizacje medialne opierały swoje doniesienia na jednym źródle, gazecie pakistańskiej “The Express Tribune”, która opublikowała relację o oświadczeniu Ahmeda o 10 milionach dolarów nagrody za prezydenta USA Baracka Obamę i jego poprzednika George’a W. Busha w Haripur, media zachodnie nie poinformowały, że Ahmed podobno miał podobną wypowiedź, kiedy zwracał się do studentów Uniwersytetu Pendżabu w Lahore w dniu 10 kwietnia 2012 r. Ten incydent był szeroko relacjonowany następnego dnia, 11 kwietnia, w mediach pakistańskich i przez jedną przynajmniej gazetę wychodzącą w Londynie w języku urdu. W dwa dni po pierwszym ogłoszeniu nagrody za głowę Busha w Lahore przez Lorda Nazira to oświadczenie stało się tematem politycznego programu satyrycznego Hasb-e-Haal, nadanego przez pakistański kanał telewizyjny Dunya TV.

Wypowiedzi Ahmeda nastąpiły po ogłoszeniu przez USA 10 milionów dolarów nagrody za Hafiza Muhammada Saeeda, założyciela pakistańskiej organizacji dżihadystycznej Lashkar-e-Taiba i emira jej ramienia charytatywnego Jamaatud Dava. Obie organizacje są zakazane przez Radę Bezpieczeństwa ONZ za ich rolę w zamachach terrorystycznych w Bombaju 26 listopada 2008 r.

Po wybuchu kontrowersji Ahmed zaprzeczył, by wyznaczył nagrodę za Obamę, Busha i Blaira, mówiąc CNN: “Jestem zbulwersowany, że „The Tribune Express” [sic; The Express Tribune] mówi tak wielkie kłamstwo. Nie wspomniałem prezydenta Obamy i nie wspomniałem o żadnej nagrodzie za głowę”.[1] Powiedział GEO TV: „W ogóle nie wspomniałem o nagrodzie za głowę. Moje stanowisko wobec rozlewania krwi, czy to muzułmanów, czy nie-muzułmanów jest dobrze znane i zawsze je zajmowałem”[2] . O swoim zawieszeniu powiedział: „Partia Pracy z fałszywymi informacjami z BBCi Sky [TV] jako podstawą, zawiesiła mnie tymczasowo… Ani nie wypowiedziałem nazwiska Baracka Obamy w żadnym z przemówień, ani nie wyznaczałem pieniędzy za niczyją głowę …. „[3]

Relacje z przemówienia w Lahore

Wychodząca w Londynie gazeta w języku urdu “Roznama Ausaf”, 11 kwietnia: „Ameryka wyznacza nagrodę za głowę Hafiza Saeeda, żeby go zepchnąć do defensywy – Lord Nazir” – „Wyznaczam 10 milionów dolarów za głowę Busha; zorganizuję pieniądze”

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Poniżej są fragmenty relacji z wypowiedzi lorda Nazira Ahmeda opublikowanej w wychodzącej w Londynie gazety w języku urdu “Roznama Ausaf”, która jest także publikowana w Pakistanie[4] :

Tytuł: „Ameryka wyznacza nagrodę za głowę Hafiza Saeeda, żeby go zepchnąć do defensywy – Lord Nazir”; podtytuł „Wyznaczam 10 milionów dolarów za głowę Busha; zorganizuję pieniądze”

Tekst relacji: “Brytyjski parlamentarzysta lord Nazir Ahmed powiedział, że Ameryka umyślnie wyznaczyła nagrodę za głowę Hafiza Saeeda, żeby zepchnąć go do defensywy. W odpowiedzi wyznaczam nagrodę 10 milionów dolarów za głowę George’a Busha. I zbiorę pieniądze żebrząc na ulicach…”

Więcej na: memri.org

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook