Pakistan: trzech żołnierzy zabitych w Kaszmirze przez indyjskie wojsko

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Trzech żołnierzy pakistańskich zginęło w środę, gdy zostali ostrzelani przez siły indyjskie na granicy w Kaszmirze – poinformowała pakistańska armia.

Indyjskie siły otworzyły „niesprowokowany ogień” przez tak zwaną linię kontroli w dolinie rzeki Neelam, która dzieli Kaszmir między obydwa kraje.

„Żołnierze przenosili się z jednego posterunku na drugi, lecz z uwagi na złą pogodę pomylili drogę. Wtedy zostali ostrzelani z drugiej strony granicy” – powiedział rzecznik armii pakistańskiej Athar Abbas.
Spór o Kaszmir trwa pomiędzy Indiami i Pakistanem od 1947 roku; od tego roku doszło do trzech wojen pomiędzy obydwoma krajami.

W 2003 roku Indie i Pakistan uzgodniły zawieszenie broni na granicy w Kaszmirze, jednak co jakiś czas dochodzi do sporadycznych strzałów. W styczniu tego roku obydwa kraje wznowiły proces pokojowy, zerwany po zamachu w 2008 roku w Bombaju przeprowadzonym przez islamistów z Pakistanu, w którym zginęło 166 osób. W lipcu ministrowie Indii i Pakistanu zgodzili się podjąć rozmowy na temat nowych środków budowy zaufania w sprawach nuklearnych oraz zwiększenia wymiany handlowej i ruchu przez granicę w Kaszmirze.

Więcej na: onet.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook