Pakistan prowadzi podwójną grę

pakistanscy-talibowie
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Pakistański wywiad wojskowy nie tylko finansuje i szkoli afgańskich talibów, ale jest oficjalnie reprezentowany w ich kierownictwie, co daje mu znaczny wpływ na prowadzone działania – głosi brytyjskie studium.

pakistanscy-talibowieJak podaje raport, istnieją doniesienia, że pakistański prezydent Asif Ali Zardari odwiedził w tym roku więzionych w Pakistanie talibów wyższej rangi, obiecując ich zwolnienie i pomoc w operacjach zbrojnych – co wskazuje, że wsparcie dla talibów „ma aprobatę najwyższego kręgu cywilnych władz Pakistanu”.

Rzeczniczka prezydenta Pakistanu Farah Ispahani nazwała te zarzuty „całkowicie nieuzasadnionymi”. Dodała, iż „wydaje się to skoncentrowanym wysiłkiem na rzecz próby zaszkodzenia nowemu pakistańsko-amerykańskiemu dialogowi strategicznemu”.

Raport, powstały dzięki rozmowom z talibskimi dowódcami, byłymi ministrami rządu talibów oraz funkcjonariuszami afgańskich i zachodnich służb bezpieczeństwa, twierdzi, że „Pakistan wydaje się prowadzić podwójną grę na zdumiewającą skalę”.

Więcej na: www.rp.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze