Pakistan: osiem ofiar ataków muzułmanów na chrześcijan

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Osiem osób zginęło w Pakistanie w ataku 3 tys. muzułmanów na chrześcijan. Wśród ofiar jest siedmioletnie dziecko. 20 osób zostało rannych. Spłonęło również kilkadziesiąt domów.

1 sierpnia do chrześcijańskiej dzielnicy w mieście Godżra w prowincji Pendżab przybył tłum muzułmanów podburzonych przez islamskich duchownych. Młodzi muzułmanie z zakrytymi twarzami, należący najprawdopodobniej do sunnickiego ugrupowania Sipah-e-Sahabaha, zaczęli strzelać. Mieszkańcy rzucili się do ucieczki. Wówczas napastnicy podpalili ich domy. Użyli specyficznego paliwa, trudnego do gaszenia, takiego samego, jakie zostało użyte do zniszczenia wiosek Szanti Nagar w 1997 r., Sangla Hill w 2005 r. i Korian 30 lipca br.

Powodem rozpoczętych 30 lipca trzydniowych ataków były oskarżenia o profanację Koranu przez chrześcijan w czasie ceremonii ślubnej 26 lipca w Korian. Według ministra ds. mniejszości Szahbaza Bhattiego, zarzuty wobec wyznawców Chrystusa były bezpodstawne. Poinformował on, że wszyscy zabici to chrześcijanie. Spłonęli oni żywcem.

Więcej na: gazeta.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook