Pakistan: Co najmniej pięć osób zginęło, a kilkanaście zostało rannych

Talibowie
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Co najmniej pięć osób zginęło, a kilkanaście zostało rannych w wyniku zamachu na samochód policyjny w zachodnim Pakistanie. Wśród zabitych jest dwóch funkcjonariuszy.

Do zamachu doszło w miasteczku Bannu, niedaleko granic Północnego Waziristanu, obszaru plemiennego uważanego za bastion talibów walczących z siłami NATO w Afganistanie. W Bannu talibowie wielokrotnie dokonywali zamachów na siły policyjne i wojskowe, a także na ludność cywilną chcąc zmusić w ten sposób mieszkańców do współpracy z ekstremistami. Ansar Burney, pakistański działacz na rzecz praw człowieka oceniając samobójcze zamachy przeprowadzane przez talibów zauważa: „Samobójcze zamachy nie są dozwolone przez islam. Ci, którzy je przeprowadzają pójdą do piekła.”

Talibowie
Talibowie

Sąsiadujący z Bannu Północny Waziristan jest jedynym obszarem plemiennym na pograniczu pakistańsko – afgańskim, na którym siły rządowe Pakistanu nie przeprowadziły operacji antytalibańskiej. Władze w Islamabadzie twierdzą, że nie mają wystarczających sił, by rozpocząć ofensywę.

Więcej na: bankier.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze