PAH odrzuciła „Flotyllę Wolności”

| 2 komentarze|
image_pdfimage_print

Polska Akcja Humanitarna nie bierze udziału we „Flotylli Wolności”, gdyż jej uczestnicy jasno opowiadają się politycznie przeciwko jednej ze stron konfliktu – powiedziała dyrektor Działu Komunikacji PAH Justyna Stępień.

„PAH otrzymała propozycję uczestnictwa we flotylli od członka Free Gaza Movement”, będącego organizatorem flotylli, jednak propozycja nie została przyjęta „z wyżej wymienionych powodów” – przyznała Stępień.

Przedstawicielka PAH wizytuje projekty pomocowe realizowane przez tę organizację na terytoriach palestyńskich, w tym także w Strefie Gazy, gdzie PAH udziela pomocy humanitarnej od stycznia 2007 r.

Zasada neutralności

– Naszym zadaniem jest działanie na rzecz poprawy warunków wodno-sanitarnych, czyli rozwiązania zdecydowanie najpoważniejszego problemu, z którym boryka się ludność cywilna – tłumaczy Stępień. Celem flotylli jest m.in. przerwanie izraelskiej blokady Strefy Gazy.

– Podczas pracy w sytuacjach konfliktowych PAH kieruje się zasadą neutralności co oznacza, że nie komentujemy sytuacji politycznej w krajach, gdzie udzielamy pomocy lub robimy to w sposób najbardziej rzetelny – dodaje.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -
https://www.youtube.com/watch?v=SCR1-jRf5HY

Bulent Yildirim, przewodniczący IHH podczas manifestacji zorganizowanej przez Hamas związanej tzw. „Flotyllą Wolności”.

Więcej na: tvn24.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook