Padła data wycofania żołnierzy z Afganistanu

barak-obama-2
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Amerykański prezydent Barack Obama oświadczył, że jest przekonany, że jego administracja sprosta narzuconym sobie terminom i zacznie wycofanie wojsk amerykańskich z Afganistanu w lipcu przyszłego roku.


– Ale w najbliższych kilku miesiącach czeka nas jeszcze trochę ciężkiej walki – ostrzegł jednocześnie prezydent. – Talibowie oraz inne siły ekstremistów są twarde – powiedział.

Prezydent podkreślał jednak, że amerykańska kampania w Afganistanie będzie kontynuowana także po ustalonym terminie.

– Nie skończymy nagle wszystkiego w lipcu 2011 roku z Afganistanem – powiedział po spotkaniu z prezydentem Afganistanu Hamidem Karzajem. – To partnerstwo długoterminowe.

Obama dodał, że wiele ostatnich informacji o większych napięciach między rządem Stanów Zjednoczonych a władzami Afganistanu „było po prostu przesadzonych”.

– Będą pojawiały się napięcia w „tak skomplikowanym i trudnym otoczeniu” – powiedział prezydent podczas wspólnego wystąpienia z Karzaiem w Białym Domu. Ale „naszym zadaniem jest być dobrymi i szczerymi przyjaciółmi z prezydentem Karzajem”.

Obama dodał, że w zamian za to zadaniem Karzaia jest częściowo zapewnić poszanowanie dla afgańskiej suwerenności.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze