Oto lista najbardziej wpływowych więźniów

Omar Abdel Rahman
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Sporządzono listę najbardziej wpływowych więźniów, czyli ludzi, którzy nawet za kratkami nie utracili swoich wpływów. Artykuł na ten temat opublikowało czasopismo „The Foreign Policy”.

Omar Abdel Rahman
Omar Abdel Rahman

Trzecie miejsce przypadło Omarowi Abdel-Rahmanowi, który w USA odbywa dożywocie za planowanie pierwszego (nieudanego) ataku terrorystycznego na wieże World Trade Center. Twierdzi się, że Abdel-Rahman z więzienia kontaktuje się z egipską organizacją terrorystyczną Gamaa al-Islamiyah, która ma na koncie szereg zamachów terrorystycznych. Organizacja ta uznaje Rahmana za swojego lidera.

Czwarte miejsce zajął jeden z wodzów „Drugiej Intifady” (masowego powstania Palestyńczyków przeciwko izraelskiej okupacji Palestyny, które rozpoczęło się 28 września 2000 roku od wizyty ówczesnego premiera Izraela, Ariela Szarona, na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie – red.), Palestyńczyk Marwan Barghouti, który został skazany w Izraelu na pięciokrotne dożywocie za zabójstwo pięciu osób.

Barghouti często jest nazywany przyszłym prezydentem Autonomii Palestyńskiej, a wielu Palestyńczyków i niektórzy Izraelczycy twierdzą, że jest on w stanie zjednoczyć dwie czołowe organizacje palestyńskie, Hamas i Fatah, stając się ważnym uczestnikiem rozmów pokojowych z Izraelem. Izrael jednak stanowczo oświadcza, że o uwolnieniu Barghoutiego nie może być mowy.

Więcej na: www.onet.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook