Ostrzeżenie dla „niemuzułmanów”

| 10 komentarzy|
image_pdfimage_print

Władze Arabii Saudyjskiej ostrzegły w pierwszy dzień ramadanu, niemuzułmanów, aby w miejscach publicznych do zmierzchu nie jedli, nie pili, nie palili, gdyż w przeciwnym razie grozi im wydalenie z kraju

W Arabii Saudyjskiej przebywa według rządowych danych 8 mln cudzoziemców z Azji, krajów arabskich oraz Zachodu. Saudyjskie MSW wezwało ich do „okazania szacunku dla uczuć muzułmanów” oraz „przestrzegania świętych rytuałów muzułmańskich”. W przeciwnym razie grozi im zerwanie kontraktów i wydalenie.

Jak wyjaśnia agencja AP, ultrakonserwatywne sunnickie królestwo wydaje co roku z początkiem ramadanu takie ostrzeżenie. Ma ono służyć przypomnieniu, że sprzymierzona z Zachodem Arabia Saudyjska przestrzega surowych religijnych praw, które mają wpływ na wiele politycznych posunięć.

Arabia Saudyjska, której niemal połowa ludności nie ukończyła 30 lat, ostatnio wykazuje oznaki złagodzenia niektórych zasad. Po raz pierwszy w tym roku wysyła na igrzyska olimpijskie sportsmenki. Król Abd Allah obiecał kobietom prawo prowadzenia samochodu i prawo głosu w wyborach w 2015 roku. Próbuje również powściągnąć zapędy policji obyczajowej.

Więcej na: rp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze