Ośrodek ekstremistów w sercu Kalifornii

Clarion Project, z którego materiałów korzystamy czasem na Euroislamie, ma również swoją komórkę wywiadowczą – Clarion Intelligence Network, prowadzoną przez Ryana Mauro. CIN dotarła ostatnio do informacji o radykalnej grupie islamskiej, prowadzącej komunę w Kalifornii. Oto fragmenty raportu

Kompleks Miraj, znajdujący się w Dunlap, w Kalifornii, jest domem dla grupy radykalnych islamistów, związanych z nacjonalistyczną grupą czarnych muzułmanów Al-Ummah. Wśród osób odwiedzających go lub mieszkających tam czasowo jest wielu byłych skazańców, którzy przeszli w więzieniu na islam.

Sama grupa jest bardzo podobna do Jamaat ul-Fuqra (nazywającej się także Muslims of America), działającej w USA organizacji związanej z pakistańskim radykalnym kaznodzieją Muhiyuddenem Ali Shah Gilanim, który z kolei miał związek z dekapitacją Daniela Pearla, reportera „Wall Street Journal”, w 2002 roku.

Poza podobnymi ideologiami, także obozy obydwu grup działają w ten sam sposób. Członkowie i goście ćwiczą strzelanie, jednak w Miraj często jest to strzelanie z łuków, przez co sąsiedzi nie są świadomi wojskowych szkoleń, które tam się odbywają. Miraj jest także o wiele nowocześniejszy, niż jakiekolwiek obóz Fuqra. Ośrodek jest zasobny finansowo, jest tam jezioro, ogrody, stada jagniąt i kóz, posiada też sklep rzeźniczy poza swym terenem, gdzie sprzedaje się mięso halal. Członkowie wspólnoty żyją poza społeczeństwem i poza kontrolą oraz zachęcają innych czarnych muzułmanów do tego samego.

Właścicielem i szefem Miraj jest Na’il Karim, związany z ekstremistą Louisem Farrakhanem Członkowie jego ugrupowania Nation of Islam są częstymi gośćmi ośrodka.

Jeżeli muzułmanie chcą doświadczyć spokoju w Ameryce, niech zakładają muzułmańskie wioski na wsi, z dala od życia miejskiego (z FB Na'ila Karima)

Jeżeli muzułmanie chcą doświadczyć spokoju w Ameryce, niech zakładają muzułmańskie wioski na wsi, z dala od życia miejskiego (z FB Na’ila Karima)

Grupa od zawsze nawołuje do dżihadu przeciwko rządowi USA. Przycichła trochę, gdy jej lider Luqman Abdullah zginął w 2009 w strzelaninie z FBI, ale teraz wraca do starej retoryki. Jej duchowym przywódcą jest Jamil Abdullah Al-Amin, kiedyś znany jako H. Rap Brown, aktywista na rzecz równouprawnienia czarnej mniejszości w latach 60. Obecnie odsiaduje wyrok dożywocia za zabicie dwóch policjantów. Na jego życzenie w komunach Al-Ummah dzieci nauczane są jego interpretacji Koranu.

1-eO_7NuYqr-35IpN0EFzAhg

H.Rap Brown w latach 60.

Początki Al-Ummah sięgają lat 60 i 70 i wywodzą się od Darul Islam, ruchu, który skupiał starszych, czarnych Amerykanów i szukał nowych dróg praktykowania islamu. Początkowo wysłannicy organizacji krążyli po biednych dzielnicach, tworząc tam komuny, których liderami zostali byli skazańcy, dilerzy narkotyków i sami narkomani, którzy przeszli na islam.  Tak rozpoczęła się aktywność Al-Ummah w dużych miastach – Nowym Jorku, Filadelfii i Detroit.

Jej działalność, podobnie jak wielu innych podobnych grup, nie jest śledzona przez agencje federalne; nie starcza im bowiem sił i środków na obserwację wszystkich takich ekstremistów. Ponadto, FBI często nie traktuje takich grup jako zagrożenia, a jedynie jako rzeczników innych, ważniejszych organizacji. Jednak z drugiej strony, wielu agentów uważa grupy czarnych muzułmanów za bardziej niebezpieczne niż arabscy zwolennicy ISIS czy Al-Kaidy.

Oprac. Severus Snape/JP, na podst. https://clarionproject.org

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign