ONZ oskarża wroga Izraela o zamach

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Po latach dochodzeń specjalny Trybunał ONZ ds. Libanu opublikował 47-stronicowy akt oskarżenia czterech członków ekstremistycznej organizacji Hezbollah.

Terroryści mieli przeprowadzić zamach na premiera Libanu w 2005 roku. Bezpośrednio po zabiciu Rafika Haririego, jako sprawcę wskazywano Syrię, na której skupiła się wówczas furia Libańczyków.
W wyniku protestów i zamieszek w lutym 2005 roku, syryjska armia okupująca znaczną część Libanu (oficjalnie stabilizująca sytuację w rozdartym wieloletnią wojną domową kraju) wycofała się do ojczyzny. Dopiero w wyniku prowadzonego przez ONZ śledztwa, powoli na jaw wyszły dowody, iż to wcale nie Syria, ale libański Hezbollah stoi za zamachem.

Dzięki zabiciu Haririego i wycofaniu się Syrii, ekstremistyczna organizacja wydatnie umocniła swoją pozycję w Libanie. Obecnie Hezbollah jest główną partią tworzącą koalicyjny rząd.

Zawiła polityka i terroryzm

Trybunału ONZ ds. Libanu podał w środę, że istnieją wystarczające dowody na to, by rozpocząć proces w sprawie udziału Hezbollahu w zamachu na Haririego. Posiadająca bardzo silną pozycję w kraju organizacja zdecydowanie odrzuca oskarżenia i sugeruje, że stoi za nimi Izrael.

 

Więcej na: tvn24.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze