Olbrzymie poparcie widzów Al Jazeery dla Państwa Islamskiego

image001
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

image001

 

 

 

 

W sondzie na arabskojęzycznym portalu telewizji Al Jazeera zadano pytanie: „Czy popierasz zwycięstwa Państwa Islamskiego?”. Z 38 tysięcy osób, które odpowiedziały, tylko 19% wybrało odpowiedź „nie”.

Nie jest to pierwszy szokujący wynik sondy na portalu tej telewizji. Zaraz po zamachach z 11 września pytano o poparcie dla Bin Ladena – wówczas 50% użytkowników poparło i jego, i zamachy w Nowym Jorku. Portrety Bin Ladena w różnych ujęciach były wówczas umieszczone w różnych miejscach w biurowcu telewizji, a jeden nawet w studio.

Chociaż wątpliwe jest, żeby wśród publiczności Al Jazeery, a tym bardziej wśród społeczeństw Bliskiego Wschodu, odsetek popierających Państwo Islamskie był tak wysoki jak w sondzie, to i tak wynik jest szokująco wysoki i pokazuje, że społeczne poparcie dla ISIS, potępianego zarówno przez arabskie rządy jak i sunnickie autorytety religijne, na pewno nie jest marginalne. A jednym z państw, z których jest na portalu najwięcej użytkowników, jest Arabia Saudyjska.

Telewizja Al Jazeera, nadająca z Kataru w Zatoce Perskiej i będąca własnością tamtejszego władcy, jest najpopularniejszym kanałem informacyjnym w krajach arabskich; podobno ogląda ją 40 mln osób, głównie sunnitów. Oskarżana jest o sympatie dla Bractwa Muzułmańskiego; w 2013 dziesiątki pracowników Al Jazeery w Egipcie zrezygnowały z pracy w proteście przeciwko propagandzie na rzecz Bractwa, uprawianej przez tą stację.

gl, na podst. http://www.breitbart.com/

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook