Ofiary terroryzmu dostaną odszkodowanie

rytualne-samobojstwo-zamach-samobojczy
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Osoby poszkodowane przez terroryzm dostaną odszkodowania od państwa. W przypadku ofiar terroryzmu islamskiego, wydaje się sprawiedliwe aby część pieniędzy na odszkodowania pochodziła z zarekwirowanego majątku zdelegalizowanych radykalnych islamskich ugrupowań działających w Wielkiej Brytanii, jak i kar finansowych nałożonych na meczety którym sądownie udowodniono wspieranie terroryzmu.

Ranni i osieroceni podczas ataków terrorystycznych za granicą Brytyjczycy będą mieli prawo do ubiegania się o odszkodowanie od państwa. Będą, jeśli projekt wniesiony do Izby Gmin zostanie przyjęty przez parlament.
rytualne-samobojstwo-zamach-samobojczy
Prawo do odszkodowań będą mieli również obywatele UE i Europejskiej Przestrzeni Gospodarczej (UE plus Norwegia, Lichtenstein oraz Islandia), jeśli mają wystarczające związki z Wielką Brytanią – stwierdza komunikat zamieszczony na portalu brytyjskiego ministerstwa sprawiedliwości.

Dotychczas takie prawo miały tylko ofiary zamachów na terenie Wielkiej Brytanii na ogólnych zasadach rekompensowania szkód na zdrowiu, zadanych ofiarom przestępstw, jeśli nie przysługiwało im odszkodowanie z innych źródeł.

Projekt wprowadza nowy system odszkodowań dla ofiar zamachów terrorystycznych za granicą. Przewiduje on konkretne odszkodowanie za szkody spowodowane atakiem terrorystycznym bez względu na to, gdzie atak nastąpił. Systemem odszkodowawczym będzie administrować nowa placówka z siedzibą w Glasgow.

Więcej na: tvn24.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze