Odważniejsza niż Nergal

| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

Zamiast zajmować się długością moich spódnic zajmijcie się morderstwami popełnianymi w imię religii i mułłami gwałcącymi chłopców wysłanych po nauki do meczetów!

W internecie rekordy popularności bije przetłumaczone na angielski telewizyjne wystąpienie Veeny Malik, pakistańskiej aktorki i modelki. W zeszłym roku Malik wzięła udział w indyjskim reality show, podobnym do Big Brothera. Choć sąsiedzkie Indie są zaprzysięgłym wrogiem Pakistanu, wiele pakistańskich gwiazd show-biznesu współpracuje z bardziej rozwiniętym niż rodzimy, indyjskim przemysłem rozrywkowym.

Po występach Malik w indyjskiej telewizji (masowo oglądanej również w Pakistanie) wielu konserwatywnych mułłów skrytykowało aktorkę. Islamscy kaznodzieje twierdzili, że pohańbiła ojczyznę, prezentując się w nieodpowiednich strojach i rozmawiając o nieodpowiednich rzeczach.

27 stycznia tego roku pakistańska stacja telewizyjna zaprosiła Veenę Malik, by skonfrontować ją z jednym z krytykujących ją duchownych. Zaczęło się łagodnie. Mułła zwrócił się do aktorki tradycyjnym muzułmańskim pozdrowieniem „Witam moją siostrę”. Szybko jednak dyskusja między siedzącą w studio Malik a transmitowanym przez łącze satelitarne muftim Sahabem zamieniła się w zajadłą kłótnię.

– Jeśli ona sama nie ma wyrzutów sumienia za to, co zrobiła, ja obudzę jej sumienie. Żaden Pakistańczyk nie może oglądać jej zdjęć w towarzystwie swoich małoletnich córek. Nawet jej syn będzie się wstydził patrzeć na zdjęcia matki w przyszłości! – krzyczał mułła.

Wyraźnie wyprowadzona z równowagi absurdalnymi oskarżeniami aktorka najpierw wytknęła duchownemu, że jako bogobojny muzułmanin nie ma prawa dwa razy spojrzeć na obcą kobietę, czyli nie ma prawa tyle jej się przyglądać. Potem wygłosiła emocjonalną tyradę przeciw hipokryzji mułłów: – Jeśli mufti chce coś zrobić na chwałę islamu, dlaczego nie zajmie się łapownictwem, rozbojami, złodziejstwem i zabójstwami dokonywanymi w imię islamu? Jest wiele rzeczy, o których można mówić. Dlaczego Veena Malik? Bo jest kobietą? Bo stanowi łatwy cel? Czy nosiłam krótsze sukienki niż inne pakistańskie aktorki występujące przede mną w indyjskiej telewizji? A co z mułłami, którzy gwałcą w meczetach dzieci oddawane im na naukę? O Pakistanie źle się mówi na świcie z wielu powodów. Ale żaden z nich nie nazywa się Veena Malik.

Więcej na wyborcza.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze