Odmowa obywatelstwa za zakrytą twarz żony

nikab-2
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Francuski minister ds. imigracji Eric Besson odmówił przyznania obywatelstwa obcokrajowcowi, który nakazał swojej żonie, Francuzce, noszenie muzułmańskiego okrycia, zasłaniającego także twarz – poinformowało ministerstwo w komunikacie.

Resort wyjaśnił, że w czasie „przepisowego dochodzenia i wstępnej rozmowy” wykazano, że mężczyzna ten zmusza żonę do osłaniania całego ciała, pozbawia ją prawa do wychodzenia na ulicę z odkrytą twarzą i „odrzuca zasady laickości, a także równości między kobietą a mężczyzną”. Nie podano tożsamości tego mężczyzny ani jego kraju pochodzenia.

O odmownej decyzji poinformowano tydzień po publikacji raportu komisji parlamentarnej, która rekomendowała wprowadzenie zakazu noszenia przez muzułmanki pełnych zasłon w miejscach publicznych.

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy wielokrotnie powtarzał, że burka (okrycie, w którym oczy zasłonięte są siateczką) lub nikab (odsłaniający jedynie oczy) „nie są mile widziane” we Francji jako „sprzeczne z wartościami” kraju. Władze szacują, że burki lub nikaby nosi we Francji ok. 2 tys. kobiet.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze