Odkrycie Ameryki zawdzięczamy islamowi i muzułmanom

image001
"Odkrycie Ameryki", José Garnelo y Alda (1892), Museo_Naval de Madrid
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Robert Spencer

Tak jest: bez islamu Stany Zjednoczone, jakie znamy, nie istniałyby.

Nie, Reza Aslan nie rąbnął mnie kamieniem w głowę  i nie przechwycił pisania tekstów w Jihad Watch, podszywając się pod moje nazwisko. To jest przypomnienie dobrze znanego faktu, absolutna prawda: gdyby nie islam i muzułmanie, Stany Zjednoczone nie istniałyby dzisiaj.

Każde dziecko szkolne wie, lub wiedziało, zanim programy szkół publicznych przestawiono na nauczanie o mikroagresji i różnorodności i przestały dzieciom zawracać głowę sprawami marginalnymi, takimi jak historia, że w 1492 r. Krzysztof Kolumb popłynął przez błękitny ocean i odkrył Amerykę.

Dlaczego popłynął przez błękitny ocean? Ponieważ szukał nowego zachodniego szlaku do Azji.

Dlaczego szukał nowego zachodniego szlaku do Azji?

Ponieważ upadek Konstantynopola i zajęcie go przez muzułmanów 29 maja 1453 r. zamknęło szlak handlowy na Wschód. Był to dewastujący cios dla europejskich kupców, którzy od niepamiętnych czasów do tego pamiętnego roku używali lądowego szlaku przez Konstantynopol i Anatolię, by podróżować do Indii i kupować jedwab, przyprawy i inne towary. Kiedy jednak muzułmanie zdobyli Konstantynopol, ci kupcy ryzykowaliby życiem, gdyby podróżowali tym starożytnym szlakiem. Jako niemuzułmanie w krajach muzułmańskich byliby brani jako zakładnicy lub jako niewolnicy, albo przymusowo nawracani na islam, albo też od razu obrabowani i zabici.

Albo nie byłoby więcej handlu Europy z Indiami, albo trzeba było znaleźć nowy szlak.

Podróż Kolumba miała ułatwić życie europejskich kupców przez całkowite ominięcie ziem muzułmańskich i umożliwienie Europejczykom dotarcie do Indii morzem. I, oczywiście, jak każde dziecko szkolne wie, albo wiedziało, zanim cenny czas lekcyjny na uczenie o wrodzonym rasizmie w Stanach Zjednoczonych nie był marnowany na takie bagatele, jak to, dlaczego Rdzenni Amerykanie byli i nadal często są nazywani „Indianami”: ponieważ Kolumb, który nie wiedział, że jest inny kontynent pomiędzy Europą i Indiami, myślał, że istotnie dotarł do Indii żeglując na Zachód.

Wojowniczość i nieprzejednanie islamu otwarło Europie, w ostatecznym rachunku, obie Ameryki – umożliwiło powstanie Stanów Zjednoczonych.

W ten Dzień Kolumba, jeśli nadal możesz go obchodzić bez tego, by Antifa obaliła cię na ziemię i oblała czerwoną farbą, wznieś kieliszek szampana do Mahometa, dziękując mu za umożliwienie wielkiego amerykańskiego przedsięwzięcia.

On Columbus Day, remember: We owe the discovery of America to Islam and Muslims

Jihad Watch, 9 października 2017

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

image003

Robert Spencer
Amerykański badacz, pochodzący z rodziny arabskich chrześcijan (jego dziadkowie uciekli z tureckiego ludobójstwa chrześcijan), jest podejrzewany przez amerykańskie kręgi postępowe o wyznanie chrześcijańskie i niechęć do islamu, a w szczególności do islamu politycznego. Prowadzi stronę internetową „Jihad Wath”, gdzie złośliwie informuje o zbrodniach islamistów, jak również o uzasadnieniu tych zbrodni, które znajdujemy w Koranie i w hadisach. Napisał kilkanaście książek. Jego książki są na listach bestsellerów:

The Truth About Muhammad: Founder of the World’s Most Intolerant ReligionRegnery Press, 2006,  (NYT bestseller list – 2006-10-29)

The Politically Incorrect Guide to Islam (And the Crusades), Regnery Press, 2005. (NYT bestseller list – 2005-10-16[62])

Źródło tekstu polskiego: http://www.listyznaszegosadu.pl/

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook