Odgrodzą się płotem od Turków

granica-turecko-grecka
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Grecy chcą zbudować ogrodzenie wzdłuż granicy z Turcją. Celem tego przedsięwzięcia ma być powstrzymanie fali nielegalnych imigrantów. Plan budowy muru ogłosił w minister obrony cywilnej Christos Paputsis.

Na razie Grecja planuje ustawić ogrodzenie długości kilkunastu kilometrów, a nie na całej liczącej 206 kilometrów granicy.

Kiedy w sobotę minister obrony cywilnej Christos Paputsis ogłaszał plan, powołał się na skuteczność takiego ogrodzenia na granicy USA z Meksykiem. Spotkało się to jednak z wieloma krytycznymi komentarzami i reakcjami.

Łamanie zasad

Amnesty International uznała planowane ogrodzenie za złamanie unijnych zasad, dotyczących ochrony praw człowieka. Według AI, Unia Europejska odgradza się, jako „wyspa bogatych” od tych, którzy uciekają przed prześladowaniami lub nędzą. „To ogrodzenie nie rozwiąże żadnych problemów” – napisała w poniedziałek ateńska gazeta „Eleftherotypia”.

W poniedziałek Paputsis mówił już o ogrodzeniu na odcinku długości 12,5 km, na którym granica grecko-turecka nie biegnie przez rzekę Ewros, stanowiącą naturalną przeszkodę.

Więcej na: tvn24.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook