Od dziś zakaz uboju rytualnego

| 20 komentarzy|
image_pdfimage_print

Od dzisiaj obowiązuje całkowity zakaz uboju rytualnego. Tym samym traci moc rozporządzenie ministerstwa rolnictwa i rozwoju wsi zezwalające na jego wykonywanie.

Zostało ono uznane przez Trybunał Konstytucyjny za niezgodne z Konstytucją oraz ustawą o ochronie zwierząt. Przepisy zawarte w tej ustawie nakazują ogłuszanie zwierząt przed ubojem i nie przewidują żadnych wyjątków od tej zasady.

1 stycznia wchodzi także unijne rozporządzenie, które daje państwom członkowskim możliwość wprowadzenia wyjątków od zakazu uboju rytualnego. Prawnik, doktor Marcin Wiącek z Uniwersytetu Warszawskiego zaznacza jednak, że unijne rozporządzenie nie zmienia dotychczasowych regulacji prawnych w Polsce. Ekspert zaznacza, że rozporządzenie unijne faktycznie pozwala na wprowadzenie wyjątków od zakazu uboju rytualnego. Wyjaśnia jednak, że należy to do decyzji każdego z krajów Unii Europejskiej. W przypadku Polski, jeśli po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, nie doszło do zmiany obowiązujących przepisów o ochronie zwierząt, to wówczas od 1 stycznia dokonywanie uboju rytualnego jest zabronione.

więcej na rp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze