Obraźliwy wiersz o Erdoganie w Bundestagu

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Poseł CDU Detlef Seif na posiedzeniu Bundestagu przeczytał obraźliwy wiersz dotyczący tureckiego prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana.

Wiersz niemieckiego satyryka Jana Boehmermanna, w którym obraża on w niewybredny sposób prezydenta Turcji, wywołał międzynarodowy skandal. Prezydent Turcji domagał się ukarania satyryka, a kanclerz Niemiec Angela Merkel przyzwoliła na prokuratorskie dochodzenie, co spowodowało oburzenie w Niemczech, a także w innych państwach Unii Europejskiej.

Bynajmniej poseł Seif nie miał zamiaru prowokować, cytował fragmenty wiersza, żeby zaatakować jego autora. Wkrótce doczekał się odpowiedzi satyryka, który wrzucił nagranie z niemieckiego parlamentu na swój kanał Youtube i domaga się uchylenia immunitetu posła i wszczęcia dochodzenia z tego samego paragrafu, z którego prokuratura prowadzi śledztwo przeciwko niemu. Zarzuca, że cała sprawa jest wyrwana z kontekstu, bo obraźliwa satyra była odpowiedzią na wezwanie „na dywanik” niemieckiego ambasadora przez Turcję w sprawie dużo łagodniejszej i uzasadnionej krytyki „neo-sułtana”. (j)

źródło: The Independent

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze