Obama: Walczyć z terrorystami. Stanowczo!

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Choć w kampanii prezydenckiej Barack Obama zapowiadał dążenie do wyjścia z Iraku oraz Afganistanu, w ósmą rocznicę ataku na WTC mówił o konieczności prowadzenia wojny z terroryzmem.

Niech ten moment umocni naszą stanowczość w walce z tymi, którzy dokonali tego czynu – apelował. Żadne słowa nie mogą złagodzić bólu w waszych sercach. Wspominamy piękno i znaczenie ich życia – zwracał się prezydent USA do rodzin ofiar zamachu terrorystycznego z Nowego Jorku i Waszyngtonu. W Pentagonie, siedzibie dowództwa armii, który 11 września 2001 roku również został zaatakowany, Barack Obama złożył wieniec.

Ósmą rocznicę zamachu Barack Obama wraz z żoną Michelle uczcili właśnie na ceremonii w Pentagonie. Minutę ciszy poświęcili wszystkim ofiarom ataku terrorystów – także 180 osobom, które zginęły, gdy w siedzibę dowództwa amerykańskiej armii uderzył jeden z porwanych samolotów.

W Nowym Jorku tradycyjnie już uroczystości rozpoczęły się o godz. 8.46 rano (czasu lokalnego), czyli dokładnie wtedy, kiedy osiem lat temu pierwszy samolot rozbił się o północną wieżę World Trade Center na Manhattanie. Drugi samolot uderzył w południową wieżę o godz. 9.03. Chwile te uczczono minutą ciszy. W wyniku ataku w Nowym Jorku zginęło ponad 2700 osób.

Jak w poprzednich latach, na placu obok tak zwanej Strefy Zero, czyli miejsca, na którym stały gmachy WTC, odczytano nazwiska ofiar zamachu. Przemawiał wiceprezydent Joe Biden i burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg.

Więcej na: dziennik.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze