Obama składa ofertę i grozi sankcjami

Barak Obama
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Prezydent Barack Obama w umieszczonym w sobotę w internecie nagraniu wideo ponownie zaoferował Irańczykom nawiązanie dialogu i oświadczył, że Stany Zjednoczone chcą większej wymiany studentów i współpracy kulturalnej. Podkreślił jednak, że jak dotychczas rząd Iranu wybiera izolację.

Barak Obama
Barak Obama

W nagraniu wideo umieszczonym w internecie z okazji dorocznych obchodów irańskiego święta Nowruz (święta wiosny), Obama podkreślił jednak, że jest zdecydowany kontynuować politykę sankcji aby uniemożliwić Iranowi uzyskanie broni nuklearnej.

– Pracujemy razem ze społecznością międzynarodową aby pociągnąć rząd Iranu do odpowiedzialności bowiem nie wywiązuje się on ze swoich międzynarodowych zobowiązań – powiedział Obama. – Jednak nasza oferta wszechstronnych kontaktów dyplomatycznych i dialogu jest aktualna – dodał.

Teheran, wbrew międzynarodowym sankcjom, kontynuuje realizację swojego programu atomowego, w tym proces wzbogacania uranu, który może posłużyć do uzyskania broni nuklearnej. Teheran twierdzi, że program ma charakter pokojowy i służy jedynie rozwijaniu energetyki dla potrzeb cywilnych.

– W ciągu ubiegłego roku rząd irański wybrał politykę samoizolacji i skupiania się na przeszłości, zamiast zaangażowania na rzecz lepszej przyszłości – powiedział Obama.

Prezydent oświadczył też, że Waszyngton dąży do „przyszłości większych nadziei” dla Irańczyków, pomimo różnicy poglądów z irańskim rządem. Stany Zjednoczone zwiększają możliwości wymiany edukacyjnej dla irańskich studentów oraz pracują na rzecz większego dostępu do internetu, tak aby Irańczycy „mogli porozumiewać się między sobą i ze światem bez obawy cenzury”.

Wiadomość Baraka Obamy

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze