Obama rozmawiał z saudyjskim królem o spisku na życie ambasadora

| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Prezydent USA Barack Obama rozmawiał przez telefon w środę czasu waszyngtońskiego z królem Arabii Saudyjskiej Abd Allahem ibn Abd al-Azizem as-Saudem na temat irańskiego spisku na życie saudyjskiego ambasadora w Stanach Zjednoczonych – poinformował Biały Dom.

„Prezydent i król przyznali, że spisek ten stanowi rażące pogwałcenie podstawowych międzynarodowych norm, etyki i prawa” – czytamy w oświadczeniu wydanym przez rzecznika Białego Domu Jaya Carneya.

O spisku poinformował we wtorek prokurator generalny USA Eric Holder, oskarżając Iran o planowanie zamachów bombowych na saudyjskiego ambasadora oraz na ambasadę Izraela.

Jak podkreślił w oświadczeniu Biały Dom, prezydent Obama i król Abd Allah wyrazili zadowolenie „z pracy agencji wywiadowczych i sił porządkowych, co pozwoliło na udaremnienie tego spisku”. Obaj przywódcy potwierdzili istnienie „trwałego partnerstwa” między ich krajami.

Mimo zapewnień Pentagonu Biały Dom wcześniej poinformował, że nie wyklucza „żadnej opcji” w postępowaniu wobec Iranu.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze