Obama „rozczarowująco bezstroski” wobec islamskiego ekstremizmu

Howard i Thatcher (1997)
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Były premier Australii John Howard zarzucił Barackowi Obamie „beztroskie” podejście do islamskiego ekstremizmu.

Howard wygłosił przemówienie na odbywającej się w Londynie konferencji Margaret Thatcher Liberty. W tym prestiżowym wydarzeniu uczestniczyło kilkuset dziennikarzy politycznych, działaczy, pisarzy, ustawodawców i finansistów z całego globu. Wypowiedź Howarda, w której skomentował mowę Baracka Obamy wygłoszoną w zeszłym miesiącu w trakcie rozdania dyplomów w West Point, spotkała się z aplauzem obecnych.

Howard powiedział: „Islamski fundamentalizm stanowi znacznie większe zagrożenie, niż wielu ludzi na swój kulturalnie niejednoznaczny sposób sądzi. (…) Mowę wygłoszoną przez Obamę w West Point, gdy mówił o islamskim ekstremiźmie, przy całym szacunku dla jego osoby i urzędu, odebrałem niestety jako rozczarowująco beztroską. W świecie, w którym Pakistan jest upadłym państwem, z Irakiem [ta mowa] była analizą zbyt beztroską”.

Howard i Thatcher (1997)
Howard i Thatcher (1997)

Howard brał udział w panelu wraz z byłym szefem CIA, generałem Davidem Petraeusem. Pochwalił byłego dowódcę ISAF (International Security Assistance Force) za taktykę „eskalacji” (surge tactic) w Iraku, która zmusiła islamskich terrorystów do wycofania się. Były premier Australii wygłosił jednak przy tym ciętą uwagę skierowaną do prezydenta USA: „Budzi we mnie żal to, że owoce [tej ofensywy] zostały zaprzepaszczone przez pewne bardzo obojętne przywództwo polityczne”.

Konferencja w Londynie została zorganizowana przez Centre for Policy Studies na cześć byłej premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher. Była pierwsza dama Nancy Reagan wysłała list gratulacyjny dla organizatorów, którzy zdołali przyciągnąć wybitnych prelegentów, takich jak Niall Ferguson, Roger Scruton czy Jonah Goldberg.

BL na podst. http://www.breitbart.com/Breitbart-London/2014/06/18/Obama-s-West-Point-Speech-was-Disappointingly-Complacent-says-Ex-Australian-PM

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze