Obama: Iran ma dwa tygodnie

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Iran ma dwa tygodnie na to, by dać inspektorom Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (IAEA) nieskrępowany dostęp do swojej instalacji nuklearnej w mieście Kum – powiedział na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Barack Obama.

Wypowiedź prezydenta Stanów Zjednoczonych przyszła kilka godzin po zakończeniu się w Genewie spotkania grupy 5+1 (pięciu członków Rady Bezpieczeństwa ONZ i Niemiec) z przedstawicielami Teheranu. Choć nie doszło tam do żadnego istotnego przełomu, Obama powiedział, że Iran usłyszał jasne i wspólne przesłanie społeczności międzynarodowej.

Prezydent USA powiedział dziennikarzom, że Iran musi udowodnić, że jego program atomowy ma charakter pokojowy. Jednocześnie zapewnił, że szanuje prawo to takiego właśnie wykorzystania energii atomu.

Nie jesteśmy zainteresowani rozmawianiem dla samego rozmawiania – stwierdził prezydent USA. – Nasza cierpliwość nie jest niewyczerpana – dodał. Barack Obama stwierdził, że Iran musi pokazać przez konkretne działania, iż będzie działał odpowiedzialnie w związku ze swoim programem nuklearnym.

Więcej na: tvn24.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook