Obama i Geller, pierwsza para “islamofobów roku”

| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Chciałbym pogratulować mojej koleżance Pameli Geller, która wygrała nagrodę Islamskiej Komisji Praw Człowieka, zwaną iście po orwellowsku „Islamophobia Award” (Nagroda za Islamofobię).

Natomiast Biały Dom zapewne płacze i zgrzyta zębami na tę wieść: Obama nie miał przecież najmniejszych oporów, by być w stosunku do islamskiego świata służalczym, do tego stopnia, że stanął w opozycji do konstytucji własnego kraju, gwarantującej wolność słowa, mówiąc że „przyszłość nie może należeć do tych, którzy oczerniają imię proroka Islamu”. Ale nie zrobił nic przeciwko dwóm śladowym programom zwalczania terroryzmu, które dostał w spadku po poprzedniku: Guantanamo (chociaż uwolnił terrorystów dżihadu tam więzionych) i atakom dronów. I przez to teraz jest „islamofobem”.

To pokazuje, że  Islamska Komisja Praw Człowieka, która cieszy się w Wielkiej Brytanii opinią organizacji „umiarkowanej”, chce po prostu usunąć wszystkie przeszkody na drodze do terroru dżihadu – i nie jest to wcale niespodzianką, bowiem propagowanie całej tej idei islamofobii” to właśnie ma na celu.

* * *
Oto artykuł z Asian Image (gazety i strony online dla Azjatów mieszkających w Wielkiej Brytanii): „Barack Obama wygrywa pierwszą nagrodę za ‘islamofobię’”:

http://www.asianimage.co.uk/news/11024787.Barack_Obama_wins_first_prize_at__Islamophobia_awards_/ )

 

Heros„Prezydent USA Barack Obama został zdobywcą satyrycznej ”Islamophobia Award”. Obama został nominowany za „właściwie prawie wszystko” – zarzut ten obejmuje kontynuację ataków dronów w krajach muzułmańskich i nie zamknięcie więzienia w Guantanamo, oraz wprowadzenie ustawy National Defense Authorisation Act, która skutecznie „guantanamizuje” całe Stany. Obama wysunął się na prowadzenie pośród podobnych mu łobuzów, do których należą także inni wybitni politycy, tacy jak prezydent Francji Francois Hollande – za inwazję jego kraju na Mali, brytyjska minister spraw wewnętrznych Theresa May za cały łańcuch grzechów, w tym wydanie cierpiącego na zespół Aspergera Talha Ahsana Stanom Zjednoczonym, odzieranie muzułmanów z ich obywatelstwa, a ostatnio za pomysł „antyterrorystycznych” kar w stylu ASBO (Anti-Social Behaviour Order) dla brytyjskich muzułmanów, którzy są tylko „podejrzewani” o tak zwaną działalność terrorystyczną.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Nagroda „Islamofoba” przyznawana jest w plebiscycie nie tylko największemu islamofobowi na świecie, ale także najgorszym islamofobom w pięciu strefach geograficznych, zgodnie z głosami publiki. W obu Amerykach zwyciężczynią jest Pamela Geller, nominowana za to, że zasłynęła jako Matka Islamofobii w USA. Wyrobiła sobie opinie osoby przeciwnej wszystkiemu, co tylko ma związek z islamem, a w szczególności planowanej budowie meczetu niedaleko miejsca, gdzie stały Dwie Wieże zniszczone w ataku 11 września.

Pierwszą nagrodę w kategorii Europy i Azji Środkowej otrzymał prawicowy holenderski polityk  Geert Wilders. Wilders jest liderem holenderskiej Partii Wolności, o jadowicie antymuzułmańskim programie, mówiącej otwarcie o strachu przed nadciągającym przejęciem Europy przez islam.

W Azji i Australii nagroda przydzielona została niespodziewanie birmańskiej ikonie wolności i demokracji Aung San Suu Kyi. Ta laureatka nagrody Nobla z 1991 roku została nominowana za  ciągłą odmowę poparcia przyznania obywatelstwa uciskanej mniejszości muzułmańskiej Rohingya.  Razem ze swoją partią „Narodowa Liga na rzecz Demokracji”, Aung San Suu Kyi zawsze unikała tematu i odmówiła nawet potępienia wspomaganych przez rząd ataków, siejących zniszczenie wśród społeczności Rohingya w 2012 r.

Oczywistym zwycięzcą na Bliskim Wschodzie i w Afryce jest egipski generał Abdel Fattah el- Sissi, który przeprowadził krwawą kampanię usunięcia i delegalizacji demokratycznie wybranego Bractwa Muzułmańskiego i przywrócił rządy wojskowe w tym największym kraju arabskim.

Mimo że „Islamophobia Awards” mają być satyrycznym wskazaniem palcem na niektóre osoby publiczne, to jednak niosą one ze sobą ważne przesłanie. Islamofobia rośnie w siłę na całym świecie, szczególnie na Zachodzie, a wydarzenie to ma na celu zwrócenie uwagi na ten problem. Pięć innych nagród zostanie również przyznanych osobom, które zmagają się z islamofobią”.

Tłumaczenie: Sy(p)

Źródło : http://www.jihadwatch.org/2014/02/barack-obama-and-pamela-geller-win-islamophobia-awards

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook