Obama chce konsultacji ws. Iranu. „Nie usuwamy żadnej opcji”

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Prezydent USA Barack Obama zapowiedział konsultacje z Chinami i Rosją w celu zdobycia pewności, że Iran nie produkuje broni w ramach programu nuklearnego. Prezydent USA wyraził przekonanie, że Rosja i Chiny rozumieją zagrożenie, jakie może stanowić uzbrojony w atom Iran.

– Nie usuwamy ze stołu żadnej opcji. Iran z bronią nuklearną byłby zagrożeniem nie tylko dla regionu, lecz również dla USA – mówił.

– Będziemy się konsultować z nimi w nadchodzących tygodniach, żeby zobaczyć, jakie inne możliwości są dla nas dostępne – powiedział prezydent Obama na konferencji prasowej po dorocznym spotkaniu na szczycie państw regionu Azji i Pacyfiku (APEC), którego był gospodarzem w Honolulu na Hawajach.
Obama spotkał się tu z przywódcami zarówno Chin, jak i Rosji.

Prezydent USA nie powiedział wyraźnie, czy rozważa operację militarną, jeśli Teheran będzie uparcie dążył do zdobycia broni nuklearnej. Niemniej dodał: „Nie usuwamy ze stołu żadnej opcji. Iran z bronią nuklearną byłby zagrożeniem nie tylko dla regionu, lecz również dla USA”.

We wtorek do mediów przeciekł najnowszy raport Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) na temat programu nuklearnego Iranu. Z raportu wynika, że Iran pracował nad bombą atomową przynajmniej do ubiegłego roku, a niektóre z tych prac mogą być kontynuowane.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze