NIKE ma sportowy hidżab dla muzułmanek

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

“Nike ma nowy produkt dla muzułmanek: “Nike Pro Hijab”, podała 7 marca CNN. Będzie to wersja hidżabu dla muzułmanek startujących w zawodach sportowych.

Jak oznajmiła reporterka Zahraa Alkhalisi: „Nakrycie głowy zrobiono z jednowarstwowego, lekkiego poliestru w ciemnych neutralnych kolorach. Tkanina ma oddychać dzięki dziurkowanej strukturze, jednak pozostanie nieprzezroczysta, co jest wymogiem dla muzułmanek kobiet.

Nike zaczęło pracę nad projektem, gdyż muzułmańskie sportsmenki zaczęły się skarżyć na niewygodę noszenia tradycyjnej chusty podczas zawodów. Proces projektowania zajął 13 miesięcy, a ostateczny produkt będzie dostępny w sprzedaży w sezonie wiosennym 2018 roku.

Według firmy Nike, z ich hidżabu korzysta już łyżwiarka figurowa z Emiratów Arabskich, Zahra Lari. “Byłam podkscytowana i nawet lekko wzruszona, kiedy dowiedziałam się o prototpie hidżabu opracowywanym przez Nike”, powiedziała Lari. „Próbowałam już tylu chust podczas wystąpień i tak niewiele z nich się sprawdzało. Ale jak tylko założyłam go na głowę i zrobiłam piruet na lodzie, byłam zaskoczona jego lekkością i dopasowaniem”.

* * *

Komentarz Roberta Spencera z Jihad Watch: „Czy firma Nike wprowadzi do oferty artykuły do kamienowania cudzołożących muzułmanek? A może specjalne ostrza do podcinania gardeł kobietom, które odważają się nie nosić hidżabu? Lub też kaptury Ku Klux Klanu dla sportowców – rasistów?”.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

TiCa na podst. http://philadelphia.cbslocal.com/
www.jihadwatch.org

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook