Nikaby i burki – ciąg dalszy zawoalowanego zagrożenia

nikab-w-uk
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Co nowego na froncie nikabu i burki? Dla przypomnienia oba nakrycia zostały zaprojektowane z myślą o skromności muzułmańskich kobiet; burka zakrywa całą twarz, zaś nikab pozostawia odsłonięte oczy.

nikab-w-uk

W artykule Zakazać noszenia burki i nikabu sprzed dwóch lat, wykazałem jak te dwa rodzaje ubrań mogą stanowić zagrożenie kryminalne i terrorystyczne.

Czy tak jest nadal?

Zagrożenie kryminalne: dzięki przykładowi Jordanii możemy zobaczyć jak nikaby i burki mogą zostać użyte w sposób nielegalny. Jedna z depesz informacyjnych podała informację, że w przeciągu ostatnich dwóch lat 50 osób dokonało 170 przestępstw z użyciem islamskich ubrań, co daje jeden incydent, co cztery dni. Skłoniło to niektórych jordańczyków do wezwania do ograniczenia a nawet zakazania islamskich nakryć głowy.

W żadnym innym kraju nie dochodzi do tylu przestępstw związanych z noszeniem nakrycia głowy, jednak w Filadelfii w Pensylwanii doszło już do wielu rabunków (3 banki i jedno biuro wynajmu nieruchomości) w okresie szesnastu miesięcy od sierpnia 2007 r., włącznie z zabójstwem oficera policji.

Regulacje w oddziale Banku Ludowego w Cambridge, Mass.

Zjednoczone Królestwo może poszczycić się drugim najgorszym wynikiem na Zachodzie. Okradziono sklepy jubilerskie – niektóre należące do muzułmanów – w West Midlands, Glasgow i hrabstwie Oksford. Dwa biura podróży zostały zaatakowane w sąsiadujących ze sobą miastach Dunstable i Luton, a kierowca opancerzonej ciężarówki został zaatakowany w Birmingham. Napad to nie jedyny motyw; nastolatki w Londynie użyły masek podobnych do nikabu w czasie ataku nożem na młodszego kolegę.

Inne tego typu zdarzenia na Zachodzie to choćby wschodnioeuropejscy kieszonkowcy noszący islamskie nakrycia głowy w Rotterdamie i napad z bronią w ręku i z użyciem burki w Banku Ludowym w Hiddenite, Północna Karolina (populacja: 6 tysięcy osób). Mężczyzna, który porwał Elizabeth Smart (14 lat) z Salt Lake City, zmusił ją do noszenia ubrania w stylu nikabu na widoku publicznym przez dziewięć miesięcy.

Więcej na: danielpipes.org

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze