Nigeria: islamiści zabili w piątek co najmniej 67 osób

| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

67 osób zginęło, a setki zostało rannych w wyniku serii zamachów bombowych i strzelanin w mieście Damaturu w północno-wschodniej części Nigerii. Bomby miały trafić w kilka określonych celów, w tym między innymi w kościoły i siedzibę lokalnej policji – informuje serwis bbc.co.uk

Według świadków do ataku, który trwał około 90 minut, doszło późnym popołudniem. Tuż po nim uzbrojeni zamachowcy zaatakowali siły bezpieczeństwa, z którymi doszło do wymiany ognia. Strzały trwały do późna w nocy, a większość napastników nadal ucieka.

Korespondent BBC podaje, że w kostnicy znajduje się co najmniej 90 ciał, jednak te informacje nie są potwierdzone. Pewne jest, że setki rannych jest leczone w szpitalu w Damaturu, jednak zdaniem przedstawicieli miejscowej policji ostateczna liczba ofiar nadal nie jest znana.

Napastnicy spalili łącznie dziewięć kościołów, a także zaatakowali miejscową siedzibę policji. Policja podała, że trójka zamachowców została zabita, a za atakiem stoi najprawdopodobniej redykalne islamskie ugrupowanie Boko Haram.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze