Niespokojnie w Kairze. Policja użyła gazu łzawiącego

| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Tragedia na stadionie piłki nożnej w Port Saidzie, gdzie w środę zginęły w zamieszkach 74 osoby, spowodowała wybuch kolejnej fali starć między demonstrantami i policją w okolicach placu Tahrir w Kairze. Wojsko oskarżyło w piątek o podżeganie do starć „zagranicę”.

Uczestnicy manifestacji – podobnie jak wczoraj – obrzucali kamieniami siedzibę MSW. Podpalili również główną siedzibę urzędu podatkowego usytuowanego nieopodal Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w samym śródmieściu Kairu. Na zewnątrz budynku wyciągnęli biurka i szafy, aby utworzyć z nich barykadę przeciwko atakującym ich granatami z gazem łzawiącym siłom bezpieczeństwa.

Najwyższa Rada Wojskowa rządząca w Egipcie po obaleniu prezydenta Hosniego Mubaraka w komunikacie ogłoszonym na Facebooku oskarżyła o celowe prowokowanie starć i niezgody w celu utrzymywania napięcia w Egipcie „siły zagraniczne i wewnętrzne”.

Oficjalna agencja Mena nadała apel egipskiego premiera Kamala al-Ganzuriego do „mędrców narodu i rewolucyjnej młodzieży” o wspólne z wojskiem działania w celu opanowania sytuacji.
Najwyższa Rada Wojskowa wezwała dzisiaj wszystkie egipskie siły polityczne do „interwencji na rzecz położenia kresu niezgodzie”.

W zamieszkach zginęły od wczoraj cztery osoby, w tym żołnierz, a rannych zostało, według różnych źródeł, od 544 do blisko 1700 osób.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze